• 5700 Gyula, Sándorhegy 2
  • Telefon/Fax: 66/562-270, 66/463-540

Érettségi utáni képzések

ÉRETTSÉGI UTÁNI SZAKKÉPZÉSEINK

Képzési idő: 2 tanév

KERESKEDŐ ÉS WEBÁRUHÁZI TECHNIKUSSZAKMA

A szakma megnevezése: Kereskedő és webáruházi technikus

A szakma azonosító száma: 5 0416 13 03


Szakma megnevezése

FEOR-szám

FEOR megnevezése

Kereskedő és webáruházi technikus

5111

Kereskedő

5112

Vezető eladó

5123

Telefonos (multimédiás) értékesítési ügynök

3622

Kereskedelmi ügyintéző

1333

Kereskedelmi tevékenységet folytató egység vezetője


•  Tandíj:
A képzés ingyenes, és az ingyenesség kiterjed a szakmai vizsgára is.
•  Szakmai gyakorlat:
Egybefüggő 160 óra, az első évfolyamot követően, ami felnőttképzésben munkáltató által igazolt, a szakképesítés szempontjából releváns szakmai gyakorlattal is dokumentálható
 
Ezt a képzésünket nappali rendszerben 4 félév alatt
 
Kinek ajánljuk ezt a szakmát?

Szereted a pörgést és a nyüzsgést magad körül, ami egy nagy forgalmú szupermarketet vagy plázát jellemez? Könnyen szót értesz új ismerősökkel és jó a rábeszélő-készséged? Szoktál termékeket adni-venni az internet segítségével?

Tanuld meg, hogyan tudod mindezt igazán szakszerűen csinálni, fejleszd a már meglévő kereskedői vénádat és informatikai tudásodat, s termelj ezzel profitot egy sikeres üzlet vagy a saját vállalkozásod számára!

A kereskedelem jelenleg sok munkalehetőséget kínál – képezd magad, hogy a számodra legmegfelelőebbet tudd kiválasztani, és abban a legjobban tudj helyt állni!
Válaszd akkor is a Kereskedő és webáruházi technikus képzést,

    ha szívesen dolgoznál egy üzletben, de inkább üzletvezetőként, mint eladóként,
    ha érdekel, hogyan kell szervezetten és jogszerűen bonyolítani a kereskedelmi ügyleteket, akár személyesen, akár online,
    és ha az ezekhez tartozó adminisztrációs és számítási feladatoktól sem idegenkedsz,
    ha úgy érzed, kreatív ötletekkel tudnád támogatni egy üzlet vagy webshop marketing- és reklám-tevékenységét,
    ha szeretnéd megtanulni, hogyan kell tetszetős közösségi média oldalakat és hírleveleket készíteni,
    valamint ha informatikai és kommunikációs készségeidet is szívesen fejlesztenéd a kereskedelmi forgalom és a nyereség növelése érdekében!

Mivel foglalkozik a Kereskedő és webáruházi technikus?

Kereskedelmi egységet és webáruházat működtet. Feladata az áruk adás-vétele, beleértve a B2B (cégek közötti) és a B2C (cég és vásárló közötti) értékesítést. Képes kialakítani a kereskedelmi egység külső/belső arculatát, termék-, ár-, értékesítési-, és kommunikációs politikáját. Irányítja, szervezi és ellenőrzi a kereskedelmi egység szabályszerű működését, ellátja a nyilvántartással, a vásárlók kezelésével, az adatszolgáltatással, az adatok védelmével kapcsolatos adminisztratív feladatokat.

Kezeli a megrendeléseket, a törzsvásárlói nyilvántartásokat, a bónuszrendszereket. Árukatalógusokat, árjegyzékeket állít össze, és konkurencia elemzést végez. A legkorszerűbb digitális és technológiai ismereteket alkalmazza, folyamatokban és rendszerekben gondolkodik. valamint szakszerűen kommunikál idegen nyelven.

Hol lehet elhelyezkedni ezzel a szakmával?

A legkülönbözőbb termékeket árusító kisebb boltoktól és butikoktól kezdve a nagyobb üzleteken át egészen a magyar vagy multinacionális üzlethálózatokig, de akár saját kereskedelmi vállalkozást vagy webáruházat is lehet indítani. Ezen kívül szakirányú továbbtanulás is lehetséges.

Ezen kívül szakiránynak megfelelő továbbtanulás is lehetséges.
A Kereskedő és webáruházi technikus szakmával betölthető munkakörök:

    Kereskedő
    Vezető eladó
    Telefonos (multimédiás) értékesítési ügynök
    Kereskedő
    Vezető eladó
    Telefonos (multimédiás) értékesítési ügynök
    Kereskedelmi ügyintéző

 
KISGYERMEKGONDOZÓ, -NEVELŐ SZAKMA


Képzési idő: 2 tanév nappali rendszerben

Költségtérítés: nincs

Bemeneti követelmény: érettségi bizonyítvány

A kisgyermekgondozó, -nevelő a 0-3 éves korú gyermekek nevelését – gondozását az erre a korosztályra szakosodott gyermekintézményekben önállóan végzi. Nevelő-gondozó munkáját a Bölcsődei nevelés-gondozás országos alapprogramjára és az intézménye Szakmai Programjára alapozza. Felelősséget vállal a rábízott kisgyermekekért, a nevelés folyamatában hozott döntéseiért és nevelői tevékenységének következményeiért. A nevelésben partnerként támogatja a szülőt.

Empátiával képes fordulni a gyermekekhez és családjaikhoz, szakmai felkészültsége alapján, kongruensen tudja a családok felé közvetíteni a szakmai ismereteit. Egészséges életmódra nevel. Fejleszti a társas kompetenciákat, csoportnormákat. A kisgyermek igényeihez igazodó közös tevékenység során élményeket, viselkedési és helyzetmegoldási mintákat nyújt, az önálló próbálkozást és a kreativitást támogatja. Fejlődési és magatartászavarok észlelése esetén bevonja a megfelelő szakembereket. A gyermek fejlődésének rögzítésére digitálisan, esetenként manuálisan dokumentációt vezet.
 

Szakma megnevezése

FEOR-szám

FEOR megnevezése

Kisgyermekgondozó, -nevelő

2432

Kisgyermekgondozó, - nevelő


SPORTEDZŐ (A SPORTÁG MEGJELÖLÉSÉVEL) – SPORTSZERVEZŐ SZAKMA

Képzési idő: 2 tanév nappali rendszerben

Költségtérítés: nincs

Bemeneti követelmény: érettségi bizonyítvány

A sportedző – sportszervező szakember sportág-specifikusan, célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Megtanítja a sportág technikai, taktikai és játékrendszer-ismereteit, játék- és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és a versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítő-készségüket. Edzőmérkőzéseket és -versenyeket, illetve edzőtáborokat, egyéb sportrendezvényeket szervez.

Rekreációs szakemberként részt vesz az amatőr sportolók foglalkozásai, versenyei szervezésében, irányításában. Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők táplálkozásának, sportolási programjának összeállítását.
Vezetési, szervezési és pénzügyi tanulmányaira alapozva részt vesz sportklubok, szakosztályok munkájában, irányításában. Sporthoz és rekreációhoz kapcsolódó rendezvényeket szervez.

Amennyiben a szakszövetség a munkakör betöltését nem köti egyéb feltételekhez, úgy a szakképesítés a megjelölt sportágban edzői, oktatói munkakör betöltésére jogosít a 157/2004. (V. 18.) Korm. rendelet alapján. A szakképzettséggel betölthető munkakörök, tevékenységek: egészségmegőrző programok szervezője, sportfoglalkozások (edzésprogramok) szervezője és vezetője, egészségmegőrző programok vezetője, sport szakreferens, aerobic oktató, fitness-wellness asszisztens, fitnesz edző, programszervező, termékbemutató-szervező, rendezvényszervező és –bonyolító, sport-rendezvényszervező, szabadidőszervező, aerobic terem üzletvezetője, fitness klub vezetője, fitnessterem vezető, fürdővezető, horgászegyesületi vezető, kondicionálóterem vezető, mozgásstúdió-vezető, sport szakosztályvezető, sportegyesület vezetője, sportklub vezetője, sportlétesítmény vezető, sportosztály vezetője, strandvezető, szabadidő központ igazgatója, testápolószalon-vezető, uszodavezető.
 

Szakma megnevezése

FEOR-szám

FEOR megnevezése

Sportedző (a sportág megjelölésével) - sportszervező

2717

Szakképzett edző, sportszervező, -

irányító

3722

Fitnesz- és rekreációs programok

irányítója

3631

Konferencia- és

rendezvényszervező

1336

Sport- és rekreációs tevékenységet

folytató egység vezetője


OKTATÁS SZAKASSZISZTENS SZAKMA
 
A szakma megnevezése: Oktatási szakasszisztens

A szakma azonosító száma: 5 0188 25 01

Képzési idő: 2 tanév nappali rendszerben

Költségtérítés: nincs

Bemeneti követelmény: érettségi bizonyítvány

A szakma keretében ellátható legjellemzőbb tevékenység, valamint a munkaterület leírása Az oktatási szakasszisztens bölcsődében, óvodában, általános iskolában, középiskolában, szakképző intézményben, gyermekotthonban, lakásotthonban, pedagógiai szakszolgálat és egyéb gyermekjóléti és gyermekvédelmi intézményben foglalkoztatott személy, aki felsőfokú végzettségű szakember irányítása mellett végzi szakirányú munkáját. A kompetenciahatárokat betartva közreműködik a gyermek/tanuló tevékenységeinek, a csoportfoglalkozások, tanórai és tanórán kívüli, továbbá intézményen kívüli programok, foglalkozások előkészítésében, szervezésében és lebonyolításában. Az életkori és egyéni sajátosságokhoz igazodó közös tevékenység során élményeket, viselkedési és helyzetmegoldási mintákat nyújt. Támogatja az önálló próbálkozást és a kreativitást. A pedagógus, illetve egyéb szakember útmutatásai alapján ellátja az egyes nevelési, oktatást segítő, fejlesztési, adminisztrációs feladatokat. Segédkezik az oktatási anyagok elkészítésében, írásos és nyomtatott anyagok másolásában és összeállításában, informatikai berendezések és egyéb oktatási segédeszközök kezelésében.

  

Kövess minket